Undervisningsforløb

Tilmeld din klasse et gratis undervisningsforløb med jeres lokale forening

Et undervisningsforløb med en forening er en unik mulighed for dig til at introducere dine elever til jeres lokale foreningsliv. Foreningerne står klar med dygtige trænere, som er vant til at lære fra sig, og som må siges at være eksperter inden for netop deres idræt.

Der er forskellige måder, du kan tilmelde din klasse til et undervisningsforløb.

I Skole OL arbejder vi lige nu på, at flere og flere forløb kan bookes i vores tilmeldingssystem HER

Hvis der ikke er et forløb i tilmemeldingssystemet, så er du meget velkommen til at tage kontakt til din lokale forening og forhøre dig om mulighederne for et gratis undervisningsforløb for din klasse.
Forløbet kan evt. afsluttes med deltagelse i foreningens lokale Skole OL stævne.

Find din region i menuen til venstre og find en forening nær dig.