Foreninger i Hovedstaden

Find en klub nær dig og kontakt dem for mulighederne for et undervisningsforløb.

Kommune Sportsgren Klub Kontaktperson E-mail
Ballerup Atletik Ballerup Atletik Klub Ulrich Engmark [email protected]
Bornholm Cross og O-løb Viking Atletik Claus Clausen [email protected]
Brøndby Atletik og Cross Brøndby Atletik Bo Rasmussen [email protected]
Egedal Bordtennis Team Egedal Mikael Mikkelsen [email protected]
Fredensborg Atletik og Cross Fredensborg Atletik Klub Johan Svendsen [email protected]
Fredensborg Bordtennis Fredensborg BTK Anja Bech Jensen [email protected]
Frederiksberg O-løb Amager OK Erik Nielsen [email protected]
Frederikssund Bueskydning Frederikssund I.F.  Henrik Isgaard Jensen [email protected]
Frederikssund Ultimate Frederikssund Ultimate klub Jimmy Gram Escherich [email protected]
Gentofte Atletik GIK Mikkel Hansen [email protected]
Gladsaxe Bordtennis Gladsaxe BTK Lars Høgsberg [email protected]
Gladsaxe O-løb OK 73 Jørn Andreasen [email protected]
Gladsaxe Roning Bagsværd Roklub Mia Espersen [email protected]
Gribskov O-løb Tisvilde Hegn OK Svend Mortensen [email protected]
Helsingør Atletik Helsingør IF Atletik Birthe Steenberg [email protected]
Helsingør Roning Helsingør Roklub Line Pommer [email protected]
Herlev Atletik Herlev Løbe- og Atletikklub  Stig Fog [email protected]
Hillerød Atletik FIF Hillerød Atletik Nicolaj Raagaard Sørensen [email protected]
Hillerød O-løb FIF Hillerød Orientering Leif Sig [email protected]
Hvidovre Atletik Hvidovre AM Michael Bruun Jepsen [email protected]
Hvidovre Ultimate Hvidovre Ultimate Christian Mehlbye [email protected]
København Atletik Sparta Charlotte Beiter Bomme [email protected]
København Svømning København Svømmeklub Bjarne Ambrosen [email protected]
København Triatlon Tri4 triatlon Rene D. Herand [email protected]
København Ultimate Københavns Frisbee Klub  Tuf Krenchel  [email protected] 
København Ultimate Copenhagen Hucks Ulrik Müller [email protected]
København Ultimate Ragnarok  Anders Ruge [email protected] 
Lyngby -Taarbæk Atletik og Cross Trongården IF Magnus Poulsen [email protected]
Lyngby -Taarbæk Ultimate DTU Ultimate  Mads Gotlieb [email protected]
Rødovre Bowling B.K . Center og SISU Jeanette Kjøller [email protected] 

Følg os