Motionsløb 2018 Resultater 5. klasse

5. klasse

Din individuelle tid på motionsløbet finder du HER. Vælg dernæst Klassetrin og “Vis individuelle resultater”.

Skolenavn Klassetrin Bogstav Point 2km motionsløb
Københavns Skole & Idrætsakademi 5 a 50
Distriktsskolen Vest, Stormarkafdelingen 5 d 48
Hornbæk Skole 5 a 46
Skovgårdsskolen 5 b 45
Alkjærskolen 5 b 45
Randers Realskole 5 c 44
Bakkeskolen 5 c 44
Randers Realskole 5 a 43
Rosendalskolen 5 c 43
Rantzausminde Skole 5 b 43
Gammelgaardsskolen 5 a 42
Hørup Centralskole 5 a 42
Tarup Skole 5 b 42
Hillerød Vest Skolen 5 x 42
Holmegaardskolen, afd. Fensmark 5 b 42
Bellahøj Skole 5 u 42
Løjt Kirkeby Skole 5 b 41
Vadgård Skole 5 a 41
Vester Mariendal Skole 5 b 41
Brøndbyvester Skole 5 c 40
Syvstjerneskolen 5 y 40
Muldbjerg undervisningssted 5 n 40
Vestermarkskolen 5 b 40
Susåskolen, afd. Holsted 5 c 40
Mosedeskolen 5 b 39
Distrikt Syd, Hørby-Dybvad skoleafdeling 5 a 39
Gl Rye Skole 5 a 39
Asgård Skole 5 a 39
Tvis Skole 5 a 39
Fredensborg Skole 5 b 39
Birkhovedskolen 5 a 38
Kragelundskolen 5 b 38
Fourfeldtskolen Bohr 5 b 37
Kroggårdsskolen 5 a 37
Broskolen 5 a 37
Ellevangskolen 5 z 37
Lynghøjskolen 5 c 37
Risskov Skole 5 c 37
Pilegårdsskolen 5 a 36
Borupgårdskolen 5 a 36
Halgård Skole og SFH 5 a 36
Rønde Skole 5 a 36
Virupskolen 5 b 36
Rødovre Skole 5 b 35
Brårup Skole 5 b 34
Løjt Kirkeby Skole 5 a 34
Højby Skole 5 a 34
Sanderumskolen 5 b 34
Skørping Skole 5 d 34
Hvilebjergskolen 5 a 33
Brårup Skole 5 c 33
Risskov Skole 5 a 33
Fællesskolen Favrdal-Fjelstrup 5 b 33
Hornbæk Skole 5 b 32
4kløverskolen 5 f 32
Søhusskolen 5 a 32
Solbjergskolen 5 a 31
Gammelgaardsskolen 5 c 31
Tallerupskolen 5 a 30
Bohrskolen 5 d 30
Solbjergskolen 5 b 30
Kragelundskolen 5 a 30
Rønne Privatskole 5 x 30
Hammerum Friskole 5 a 30
Holme Skole 5 c 29
Lystrup Skole 5 c 29
Forlev Friskole 5 a 29
Engdalskolen 5 e 29
Gammelgaardsskolen 5 d 29
Stilling Skole 5 a 28
Rundhøjskolen 5 a 28
Højslev Skole 5 a 28
Janderup Skole 5 a 28
Bankagerskolen 5 b 28
Kragelundskolen 5 d 27
Lystrup Skole 5 a 27
Elise Smiths Skole 5 a 27
Vorrevangskolen 5 a 27
Ikast Østre Skole 5 c 26
Solbjergskolen 5 c 26
C. la Cours Skole 5 b 26
Lystrup Skole 5 d 26
Gammelgaardsskolen 5 b 26
Brårup Skole 5 a 26
Vibeskolen 5 c 26
Lystrup Skole 5 b 25
Engdalskolen 5 c 25
Tarup Skole 5 a 25
Holme Skole 5 b 25
Køge Private Realskole 5 c 24
Sølystskolen 5 c 24
Engdalskolen 5 b 24
Tarup Skole 5 c 24
Lindved Skole 5 a 23
Lagoniskolen 5 b 23
Engdalskolen 5 d 23
Engdalskolen 5 a 22
Vestsalling Skole og Dagtilbud 5 a 22
Møllevangskolen 5 c 21
Sølystskolen 5 b 21
Rundhøjskolen 5 b 21
Tre Ege Skolen 5 a 20
Thy Privatskole 5 a 19
Læssøesgades Skole 5 a 19
Holme Skole 5 a 19
Tilst Skole 5 i 18
Højby Skole 5 b 18
Distriktsskolen Øst, Blæsenborgafdelingen 5 a 17
Dybbøl-Skolen 5 c 17
Vorrevangskolen 5 b 16
Søndervangskolen 5 a 15
Holmegårdsskolen 5 b 15
Selam Privatskole 5 a 15
Distriktsskolen Vest, Dannelundeafdelingen 5 a 13
Søndervangskolen 5 b 11
Helms Skole 5 a 10

Følg os