Motionsløb 2018 Resultater 6. klasse

6. klasse

Din individuelle tid på motionsløbet finder du HER. Vælg dernæst Klassetrin og “Vis individuelle resultater”.

Skolenavn Klassetrin Bogstav Point 2km motionsløb
Hillerød Vest Skolen 6 v 50
Hørup Centralskole 6 a 49
Hørup Centralskole 6 b 47
Hirtshals undervisningssted 6 b 47
Randers Realskole 6 c 47
Hornbæk Skole 6 x 47
Fredensborg Skole 6 c 46
Lille Næstved Skole, afd. Karrebækvej 6 c 44
Rantzausminde Skole 6 b 44
Bakkeskolen 6 a 44
Sanderumskolen 6 a 43
Absalons Skole 6 a 42
Filstedvejens Skole 6 b 42
Bakkeskolen 6 b 41
Buskelundskolen 6 d 41
Broskolen 6 c 41
Endrupskolen 6 a 41
Rosendalskolen 6 b 41
Ørstedskolen 6 a 41
Distriktsskolen Vest, Stormarkafdelingen 6 c 41
Hvide Sande Skole 6 b 40
Den Nye Friskole 6 a 40
Snekkersten Skole 6 k 40
Østre Skole 6 a 39
Rasmus Rask-Skolen 6 a 39
Rolf Krake Skolen 6 b 38
Kragelundskolen 6 d 38
Hornbæk Skole 6 y 38
Tallerupskolen 6 a 38
Bagsværd Gymnasiums Grundskole 6 a 38
Fourfeldtskolen Bohr 6 b 38
Skoledistrikt Syd, Sæbygård skoleafdeling 6 d 38
Rosenvangskolen 6 b 38
Distrikt Syd, Hørby-Dybvad skoleafdeling 6 a 37
Ulkebøl Skole 6 c 37
Lillebæltskolen 6 b 37
Skødstrup Skole 6 x 37
Næsby Skole 6 a 36
Syvstjerneskolen 6 y 36
Rødovre Skole 6 c 36
Vemmelev Skole 6 b 36
Birkerød Skole 6 a 36
Gullestrup Skole 6 a 36
Hjerting Skole Aura 6 c 35
Kragelundskolen 6 b 35
Stubbæk Skole 6 b 35
Niels Ebbesen Skolen 6 a 35
Holme Skole 6 c 35
Skæring Skole 6 y 34
Bellahøj Skole 6 a 34
Thorning Skole 6 a 34
Skovvangskolen 6 a 34
Skødstrup Skole 6 v 34
Andst Børne- og Skolecenter 6 a 34
Ellevangskolen 6 y 34
Endrupskolen 6 x 34
Filstedvejens Skole 6 d 33
Skæring Skole 6 x 33
Rosenvangskolen 6 a 32
Resenbro Skole 6 a 32
Dyssegårdsskolen 6 b 32
Ulkebøl Skole 6 b 31
Skæring Skole 6 z 31
Hårup Skole 6 b 31
Munkevængets Skole 6 a 31
Skødstrup Skole 6 z 30
Nordstjerneskolen 6 p 30
Holme Skole 6 a 30
Mejls-Orten-Tinghøj Friskole 6 a 29
Rundhøjskolen 6 b 29
Aalestrup Skole 6 b 29
Kobberbakkeskolen, afd. Sct. Jørgen 6 m 29
Tingløkkeskolen 6 c 29
Maribo Skole 6 a 28
Den Kristne Friskole i Holstebro 6 a 27
Ulkebøl Skole 6 a 27
Hasle Skole 6 a 27
Rødkilde Skole 6 c 27
Vestsalling Skole og Dagtilbud 6 a 27
Solbjergskolen 6 b 27
Damhusengens Skole 6 b 27
Rundhøjskolen 6 a 26
Hadsund Skole 6 c 26
Viby Skole 6 a 26
Skovvangskolen 6 x 26
Sødalskolen 6 a 26
Vorrevangskolen 6 a 26
Ellidshøj Skole 6 a 25
Hadsund Skole 6 a 25
Tre Ege Skolen 6 b 25
Glostrup skole, Søndervang 6 c 25
Hasle Skole 6 d 25
Ellevangskolen 6 v 25
Holme Skole 6 b 24
Hastrupskolen 6 x 23
Brøndbyøster Skole 6 b 23
Skt. Nikolaj Skole 6 a 22
Hårup Skole 6 a 22
Vestergårdsskolen 6 b 22
Stevns Friskole 6 a 21
Mejrup Skole 6 a 21
Lagoniskolen 6 a 21
Stilling Skole 6 b 20
Solbjergskolen 6 a 20
Havbakkeskolen 6 a 20
Hasle Skole 6 b 19
Tilst Skole 6 i 19
Solbjergskolen 6 c 19
Skelbæk Friskole 6 a 19
Bjergby Friskole 6 b 18
Vestergårdsskolen 6 a 18
Anna Trolles Skole 6 a 18
Vemmedrupskolen 6 a 17
Skødstrup Skole 6 q 17
Selam Privatskole 6 a 16
Skødstrup Skole 6 y 16
Hasle Skole 6 c 15
Bremdal Skole 6 a 15
Skovvangskolen 6 e 13
Langhøjskolen 6 a 12
Vemmedrupskolen 6 b 12
Langhøjskolen 6 b 12
Møllevangskolen 6 a 11
Møllevangskolen 6 b 10
Vorrevangskolen 6 b 10
Skovvangskolen 6 f 6
Svendborg Heldagsskole 6 a 2

Følg os